dziś jest:


przeglądaj

jak zezłomować samochód

Jak zezłomować samochód?

Wiele osób uważa że złomowanie samochodu którym do tej pory się poruszali to bardzo skomplikowane przedsiewzięcie. Nic bardziej mylnego, należy tylko pamiętać o podstawowych obowiązkach jakie spoczywają  na właścicielu każdego zarejestrowanego pojazdu. Przede wszystkim należy przygotować wszystkie dokumenty niezbędne do uzyskania zaświadczenia o złomowaniu niezbędnego do wyrejestrowania w urzędzie komunikacji.

Dokumenty dotyczące pojazdu to :
Dowód rejestracyjny, karta pojazdu (o ile była wydana), aktualna polisa ubezpieczeniowa (w zasadzie nie jest wymagana do samego przekazania w stacj demontażu,ale bez niej w urzędzie komunikacji możemy mieć klopot  z wyrejestrowaniem). Jeśli dowód rejestracyjny zostal zatrzymany a my mamy tylko potwierdzenie z policji, niezbędne będzie uzyskanie potwierdzonej kopii dowodu (wydaje je właściwy urząd komunikacji).

Dokumenty potwierdzające prawo własności pojadu który chcemy zezłomować:
Dowód osobisty, lub paszport będąc właścicielem pojazdu (zgodnie z wpisem w dowodzie rejestracyjnym), pisemne upoważnienie do zezłomowania oraz kopię dowodu osobistego właściciela jeśli nie może on osobiście tego zrobić, ewentualnie oryginał umowy kupna pojazdu jeśli zdecydowaliśmy się zezłomować pojazd zanim go przerejestrowaliśmy na siebie. Teraz właściwie wystarczy jeden telefon np. do naszej firmy (www.demot.pl)  aby ustalić dogodny dla siebie termin przekazania pojazdu.

Nie ma konieczności aby złomowany pojazd sam dojechał do stacji demontażu, ale jeśli jest taka możliwość  z całą pewnością warto z niej skorzystać i samemu dostarczyć pojazd. Koszt holowania pojazdu jest odliczany od kwoty którą można uzyskać za pojazd, o ile można  odzyskać z niego części nadające się do dalszej eksploatacji. W przypadku gdy nasz samochód nie jest kompletny (np. oddaliśmy do naprawy silnik i po wymontowaniu okazało sie że naprawa jest niemozliwa) również otrzymamy zaświadczenie , ale stacja demontażu może od nas pobrać opłatę za każdy brakujący kilogram zgodnie z danymi z dowodu rejestracyjnego.

I jeszcze jedna uwaga - nie należy odkładać decyzji o złomowaniu, gdyż może to nas kosztować dużo więcej niż nam się początkowo wydaje. Polisa ubezpieczeniowa którą będziemy musieli opłacić wznowi się automatycznie jeśli przed jej wygaśnięciem nie zdążymy z wyrejestrowaniem. Mimo wszystko warto się pospieszyć.

demot@demot.pl  tel. 122730725 lub 515101013

wildern

Polub demot.pl na Facebooku