dziś jest:


przeglądaj

spotkanie integracyjne Mikołajki 2015

Wakacyjne spotkanie integracyjne – Mikołajki 2015

 

 

 

 

 

 


W dniach 31 lipca – 2 sierpnia Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów organizowało wakacyjne spotkanie integracyjne dla właścicieli Stacji Demontażu Pojazdów i środowisk związanych z recyklingiem pojazdów. W części oficjalnej, połączonej z konferencją udział wzięły także Związek Pracodawców – Recyklerzy Polscy oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO.

 

 

 

 

 

 

 

 

W trakcie spotkania omawiane były propozycje każdej organizacji na zmiany w systemie recyklingu w naszym kraju, przygotowane na zespół do Spraw recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, powołany przez Ministerstwo Środowiska. W ramach swoich wystąpień, Prezes Stowarzyszenia FORS poinformował o akcji zainicjowanej przez organizację o nazwie 3xSTOP. Stop „szarej strefie”, stop biurokracji i nadregulacji, stop monopolizacji. Celem akcji jest zwrócenie uwagi decydentom, na szereg problemów branży.

 

 

 

 

 

 

Natomiast ze strony Związku Pracodawców – Recyklerzy Polscy, przedstawiono propozycję podpisania porozumienia wszystkich organizacji reprezentujących przedsiębiorców prowadzących Stacje Demontażu, które to porozumienie dotyczyło by najważniejszych dla całego środowiska zagadnień. Porozumienie określało by także wspólną pracę na rzecz właścicieli SDP polegającą na wypracowaniu rozwiązań systemowych, które wpłynęły by korzystnie na poprawę ich sytuacji. Dokument ten, byłby zarazem sygnałem o wspólnym głosie środowiska recyklerów pojazdów samochodowych.

 Zbigniew Wilk

 

 

Polub demot.pl na Facebooku