dziś jest:


przeglądaj

stary samochód duży kłopot

Stary samochód, duży kłopot

No i stalo się. Twój dotychczas niezawodny od 20 lat samochód, właśnie dzisiaj  całkowice odmówił posłuszeństawa. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce  z pod maski wydobył sie tylko dziwny zgrzyt, samochodem tochę szarpneło, a potem cisza. Kto mógł przewidzieć że po 250 tysiącach kilometrów tak niespodziewanie może się urwać pasek rozrządu. Przecież nie tak dawno, bo bodajże 3 lata temu sam go zmieniałem!! Znajomy mechanik wprawdzie sugerował że trzeba wymienić cały zestaw napnający oraz przy okazji pompę wody ale taki komplet kosztował prawie połowę wartości calego pojazdu. Nie wspominając że za darmo raczej tego nie wymienią w zaprzyjaźnionej stacji wulkanizacyjnej. W żaden sposób nie dało się czegoś takiego przewidzieć i teraz jest kłopot.

Mamy jednak pewne możliwości - możemy kupić używany silnik w jakiejś stacji demontażu pojazdów prowadzącej sprzedaż używanych podzespołów (www.demot.pl) ewentualnie zaryzykować i zakupić na portalu aukcyjnym. W obydwu przypadkach koszt dostarczenia i montażu nie będzie zbyt wielki, musimy jednak mieć świadomość że stan i przebieg podzespołów używanych jest trudny do ustalenia, i zawsze istnieje ryzyko ponownej awarii.  Zakupy części lub remont w autoryzowanym serwisie raczej nie wchodzi w rachubę gdyż mogło by to  doprowadzić nas do bankructwa.

Drugi sposób - definitywnie żegnamy się z naszym gruchotem i oddajemy go na złom mając nadzieję że być może zacznie nowe życie po przemianie w którejś z polskich hut, a sami rozglądamy się za następcą. Jeśli decydujemy się na to drugie rozwiązanie, to warto zrobić to  jak najszybciej. Nie wszyscy mają świadomość że uzyskane w stacji  zaświadczenie o demontażu  pojazdu umożliwia wyrejestrowanie samochodu w urzędzie komunikacji i ubieganie  się  w towarzystwie ubezpieczeniowym o zwrot niewykorzystanej składki OC.  I jak to zwykle w zwyczaju mają wszystkie ubezpieczalnie odliczą nam za każdy dzień bez względu na to czy pojazd był w stanie się poruszać czy też nie, tutaj ważna jest data zezłomowania i wyrejestrowania w urzędzie. Dlatego nie zwlekajmy a zaoszczędzone w ten sposób parę złotych dołóżmy do nowego zakupu.

 

demot@demot.pl  tel. 122730725 lub 515101013

wildern

Polub demot.pl na Facebooku