dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
Regulamin sklepu

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE WYSYŁKI TOWARU
REKLAMACJE I ZWROTY TOWARÓW
REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO
www.demot.pl

(Ostatnia aktualizacja 09.10.2023)

Sklep internetowy, działający pod adresem www.demot.pl , prowadzony jest przez firmę "EURO-GROUP" s.c. Zbigniew Wilk, Edyta Wilk, z siedzibą w miejscowości Głogoczów  819, gmina Myślenice woj. Małopolskie
Dane sprzedawcy- właściciela marki oraz sklepu internetowego 
www.demot.pl
EURO-GROUP s.c. Zbigniew Wilk, Edyta Wilk
adres:
32-444 Głogoczów 819
NIP: 681-189-61-40
REGON: 120057582
PKD 2008 47.91.Z

(Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet)


1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.
2. Oferta przedstawiona przez sklep www.demot.pl na stronach internetowych nie stanowi oferty w rozumieniu art.66 kodeksu cywilnego.
3. Zamówienia przyjmowane są bezpośrednio przez stronę www.demot.pl , za pośrednictwem serwisów aukcyjnych (Allegro, i innych) telefonicznie lub e-mailem.
4. Zamówienia poprzez stronę www.demot.pl mogą składać klienci, którzy założyli indywidualne konto w sklepie www.demot.pl i zalogowali się na swoim indywidualnym koncie klienta oraz klienci nie posiadający konta klienta w sklepie www.demot.pl.
5. Obsługa zamówienia rozpoczyna się po potwierdzeniu zamówienia przez kupującego, poprzez kliknięcie w specjalny link, który zostaje wysłany na adres e-mail Klienta w chwili złożenia zamówienia lub po telefonicznym potwierdzeniu przez Klienta faktu złożenia zamówienia.
6. Zamówienia, które nie zostaną potwierdzone w ciągu 3 dni od dnia ich złożenia są automatycznie odrzucane.
7. Realizacja zamówienia płatnego z góry rozpoczyna się po zaksięgowaniu wpłaty na koncie bankowym sklepu, lub po otrzymaniu potwierdzenia opłacenia transakcji od operatora przyjmującego szybkie płatności internetowe.
8. Zamówienia płatne z góry, które nie zostaną opłacone w ciągu 10 dni od dnia ich złożenia są automatycznie odrzucane (nie będą realizowane).
9. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu przekazania zamówienia do wysyłki.
10. Odstąpienie od umowy kupna możliwe jest tylko na piśmie, poprzez przesłanie listu na adres siedziby firmy.
11. Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane.
12. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.
13. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
14. Do każdego zamówienia doliczane są koszty przesyłki.
15. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu sposób.
16. Przesyłki dostarcza Poczta Polska oraz firmy kurierskie KOLPORTER, SIÓDEMKA i POCZTEX.
17. Wybór formy przesyłki oraz kuriera zależy od kupującego. Nabywca podczas składania zamówienia może wybrać tzw. "Odbiór osobisty" i odebrać zamówione produkty w godzinach pracy bezpośrednio w siedzibie firmy.
18. Koszty przesyłki zawsze pokrywane są przez nabywcę.
19. Przy zakupie więcej niż jednego produktu istnieje możliwość wysłania jedną przesyłką, w takim przypadku konieczny jest telefoniczny kontakt z działem sprzedaży, celem ustalenia rzeczywistych kosztów wysyłki.
20. Obowiązujący cennik kosztów przesyłki znajduję się w dziale „cennik przesyłek”.
21. Klient może wybrać następujące formy płatności za złożone zamówienia
- Płatności przy odbiorze - należność pobiera listonosz lub kurier bądź sprzedawca, jeżeli Klient wybierze "Odbiór osobisty"
- Płatność z góry - tradycyjnym przelewem bankowym na konto sklepu lub szybkim przelewem internetowym: platnosci.pl
- Płatność z góry - kartą kredytową (płatności karta kredytowa obsługuje serwis: platnosci.pl)
22. Kupujący składający zamówienie płatne z góry, zobowiązuje się opłacić zamówienie w ciągu 10 dni od daty jego złożenia.
23. Sklep internetowy www.demot.pl  zastrzega sobie prawo do anulowania zamówienia złożonego przez kupującego, jeżeli nie zostanie ono opłacone w ciągu 10 dni od daty jego złożenia.
24. Kupujący składający zamówienie płatne przy odbiorze w chwili potwierdzenia zamówienia poprzez klikniecie w specjalny link znajdujący się w e-mailu (SMS-ie) potwierdzającym złożenie zamówienia, zobowiązuje się do opłacenia i odbioru zamówionego towaru.
25. Nie odebranie przesyłki płatnej przy odbiorze przez Kupującego traktowane jest jako zwłoka w odbiorze rzeczy sprzedanej ( Art. 551 § 1 Kodeksu Cywilnego).
26. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach:
-  rozpoczętego świadczenia usług, za zgodą konsumenta, przed upływem terminu, o którym mowa w art. 7 ust. 1, A taką usługą jest dostawa towaru, konsument zatem nie może odstąpić od usługi dostawy produktu jeżeli została wykonana, a więc zgodnie z Kodeksem Cywilnym. Art. 535. jest zobowiązany
odebrać przesyłkę w przeciwnym wypadku powstają roszczenia sprzedawcy względem kupującego.
27. Jeżeli kupujący popada w zwłokę z odbiorem rzeczy sprzedanej, sprzedawca może oddać rzecz na przechowanie na koszt i niebezpieczeństwo kupującego.
Koszty jakimi może zostać obciążony kupujący powstać mogą w związku z magazynowaniem rzeczy, dozorowaniem oraz jej ubezpieczeniem w okresie zwłoki, w którym rzecz stosownie do umówionego stosunku prawnego powinna być odebrana, a odebrana nie została.(J.P. Naworski, glosa do wyroku SN z 28 lipca 1999 r., II CKN 552/98, Mon.  Praw. 2000, nr 8, s. 506).
W przypadku popadnięcia kupującego w zwłokę w odbiorze rzeczy, stosownie do brzmienia art. 551 § 2 k.c., sprzedającemu przysługuje także uprawnienie do sprzedaży rzeczy na rachunek kupującego (z umowy "głównej").
29. W przypadku gdy kupujący nie odbierze zamówionego produktu w ciągu 30 dni
od daty zakupu sklep ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży.
30. W przypadku odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży z powodu nie odebrania
rzeczy sprzedanej, przez Kupującego, Kupujący może zostać obarczony kosztami
magazynowania i dozorowania, kosztami transportu do klienta w/w rzeczy, oraz
kosztami transportu powrotnego według cennika firmy kurierskiej. Podstawa
prawna:( Art. 551 § 1 Kodeksu Cywilnego)

31. Prezentowane zdjęcia są naszego autorstwa i zgodnie z Ustawą o Ochronie Praw Autorskich i Pokrewnych wykorzystywanie ich bez naszej zgody jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich zgodnie z Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43
32. Pamiętaj kupujesz towar zgodny z opisem i prezentowany na zdjęciach.
Każdy przedmiot staramy się bardzo dokładnie opisać, oraz wykonać jego fotografię.
33. Jeżeli masz możliwość wyślij e-mail potwierdzający zakup przedmiotu z formą płatności (płatność przelewem, przesyłka pobraniowa, odbiór osobisty). Przyspieszy to wysyłkę przedmiotu.
34. W przypadku płatności przelewem, przesyłkę nadajemy w ciągu 24 godzin od zaksięgowania pieniędzy na naszym koncie (Nie od daty wysłania przelewu przez Klienta!).
35. Jeśli przesyłka ma zostać nadana na inny adres niż podany w zamówieniu, prosimy koniecznie o szybką informacje w tytule przelewu, w e-mailu potwierdzającym, bądź telefonicznie.
36. W tytule przelewu, proszę wpisać numer przedmiotu, oraz swój e-mail, ułatwi to identyfikację przesyłki której dotyczy wpłata, oraz  przyspieszy wysyłkę.
37. Podane ceny wysyłek dotyczą tylko przesyłek na terenie Polski.
38. Proszę pamiętać, że nie zawsze pieniądze są księgowane w dzień ich nadania (różne banki przelewają pieniądze nawet do 4 dni).
39. Paragon fiskalny lub Faktura Vat dołączona jest do każdego zakupionego przedmiotu, również w przypadku sprzedaży wysyłkowej. Dokument znajduje się wówczas w środku paczki wraz z zakupionym towarem, lub wraz z listem przewozowym.
40. W przypadku niektórych produktów wymagany jest profesjonalny montaż. Zakładając produkt we własnym zakresie Klient bierze na siebie odpowiedzialność za prawidłowe jego funkcjonowanie.
41. Przesyłki pobraniowe, wysyłamy tylko klientom stałym, oraz pozytywnie zweryfikowanym.
42. Koszty przesyłki znajdują się w opisie każdego towaru i są uzależnione od wagi i gabarytów przedmiotów oraz cennika Firm Kurierskich.  Najczęściej korzystamy z usług firmy kurierskiej SIÓDEMKA oraz KOLPORTER.
43. Nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenia towarów powstałych w transporcie (Listonosze i Kurierzy nie są naszymi pracownikami !) Jednocześnie informujemy wszystkich Klientów, iż zawsze istnieje możliwość ubezpieczenia przesyłki - wówczas za uszkodzony w transporcie towar odpowiada ubezpieczyciel firmy kurierskiej.
44. Niezależnie od gwarancji - każdy zakupiony u nas towar, można w terminie 10-ciu dni od otrzymania przesyłki zwrócić, bez podawania przyczyny na koszt zwracającego towar.
45. Prawo zwrotu bez podania przyczyny przysługuje tylko osobom prywatnym (nie prowadzącym działalności gospodarczej)
46. Towar nie może nosić żadnych śladów użytkowania. Zwrot jest możliwy tylko wówczas, gdy towar nie był używany. Produkt musi być czysty i posiadać oryginalne nie uszkodzone opakowanie i etykietę.
47. Wraz ze zwracanym towarem konieczny jest zwrot paragonu, bądź faktury VAT, oryginalne opakowanie produktu, oraz prawidłowo wypełniony formularz zwrotu towaru. Formularz zwrotu towaru dostępny jest na naszej stronie internetowej, w dziale formularze do pobrania.
48. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towarów zapłaconej przez klienta, widniejącej na dokumencie sprzedaży (paragonie, fakturze VAT).
Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 14 dni (od dnia otrzymania przesyłki ze zwracanym towarem), przelewem bankowym na wskazane przez klienta konto bankowe.  Koszt przesyłki do klienta (uwzględniony na dokumencie zakupu - paragonie, fakturze VAT) i koszt odesłania towaru przez klienta nie podlegają zwrotowi.
49. Jeżeli, towar który otrzymałeś jest inny niż zamawiany, jest wadliwy, lub uszkodzony, prosimy o kontakt. W przypadku konieczności złożenia reklamacji prosimy o dostarczenie lub wysłanie na nasz adres reklamowanego przedmiotu wraz z dowodem zakupu oraz prawidłowo wypełninym drukiem reklamacyjnym.
50. Towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pozbawiany wad, a jeżeli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasu  magazynowego), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w tej samej cenie towary do wyboru.
51. Druk Reklamacyjny należy czytelnie wypełnić i wysłać razem z zakupionym towarem na adres naszej firmy. Nie odbieramy paczek za pobraniem! Uwzględniamy tylko reklamacje złożone na piśmie.
52. Reklamacje uwzględniamy w terminie do 14 dni od daty doręczenia towaru do Klienta.
53. Jeżeli przedmiot jest uszkodzony, bądź posiada wadę fabryczną, podajemy informację na ten temat, oraz staramy się wadę uwidocznić na zdjęciach. Reklamacje z tytułu wad wyszczególnionych w opisie nie będą uwzględniane.
54. W przypadku towarów nowych fabrycznie, na sprzedawany produkt udzielana jest gwarancja ustalona przez producenta. W każdym przypadku producent jest stroną rozpatrującą reklamację i od niego uzależniony jest czas jej rozpatrzenia. W okresie reklamacji nie dostarczamy produktów zastępczych oraz nie zwracamy kosztów przesyłek lub montażu.
55. Jeżeli Klient stwierdzi, że otrzymał produkt o innym numerze katalogowym niż zamawiany, czyli nastąpiła pomyłka w momencie wysyłki z magazynu lub też towar został źle zapakowany przez producenta – prosimy o pilny kontakt. Sposób oraz formę wysyłki należy ustalić z naszym konsultantem, tylko wtedy jesteśmy w stanie zwrócić koszty wysyłki produktu do nas. Gdy otrzymamy towar od Klienta, niezwłocznie wysyłany jest do niego prawidłowy towar. W przypadku jego braku na stanie magazynowym Klient może zażądać zwrotu pieniędzy.
56. Odbieramy paczki z reklamacji tylko BEZ POBRANIA. "USTAWA O OCHRONIE NIEKTÓRYCH PRAW KONSUMENTÓW" (rozdz.2, art.16.1,podpunkt 10)
57. Reklamacje uwzględniane są do 14 dni od daty doręczenia do Klienta (nie dotyczy produktów nowych j/w)
58. Odpowiedź na reklamację jest udzielana niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od dnia przyjęcia reklamacji. W przypadku braku niezbędnych do rozpatrzenia dokumentów Klient informowany jest na piśmie o konieczności ich uzupełnienia oraz o dalszym przebiegu reklamacji.
59. W przypadku uwzględnienia reklamacji, nasz konsultant skontaktuje się w sprawie sposobu rozliczenia i zwrotu kosztów.
60. Założenie indywidualnego Konta Klienta w sklepie www.demot.pl lub złożenie telefonicznego, przez SMS, lub e-mail zamówienia jednorazowego oznacza akceptację regulaminu sklepu demot.pl oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie i magazynowanie danych osobowych, a także wyrażenie zgody na wystawienie faktury terminowej bez podpisu osoby odbierającej. Sklep demot.pl zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych". Zgodnie z tą ustawą klienci naszego sklepu mają prawo do wglądu w swoje dane, podane podczas rejestracji i do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestaniu ich wykorzystywania.
61. W przypadku niedotrzymania przez Zamawiającego postanowień Regulaminu, wpisania niepełnych lub nieprawdziwych danych, które mają umożliwiać wykonanie umowy sprzedaży jesteśmy uprawnieni do unieważnienia złożonego zamówienia. Zamówienia będą odrzucane również wtedy, gdy transakcji nie uda się zautoryzować w systemie płatniczym platnosci.pl (skuteczna autoryzacja oznacza zablokowanie na koncie karty płatniczej Zamawiającego odpowiadającej wartości zamówienia wraz z kosztem przesyłki).
62. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego oraz ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dni 31 marca 2000 r. Dz.U. nr 22 poz.271). Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.
63. "EURO-GROUP" s.c. Zbigniew Wilk, Edyta Wilk, zastrzega sobie prawo do wprowadzenia okresowych zmian w powyższym regulaminie. Klienci składający zamówienie w sklepie zobowiązani są do zapoznania się z aktualnym regulaminem.