dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
poleko 2011

Międzynarodowe targi  POLEKO 2011.

 

W piątek 25 listopada 2011 zakończyły się w Poznaniu trwające od 22 listopada Targi POLEKO. W przeciągu tych trzech dni, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkać można było firmy zajmujące się ochroną środowiska przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, firmy zajmujące się wykrywaniem zagrożeń dla środowiska i zapobieganiem ich skutkom, organizacje zajmujące się doradztwem i finansowaniem przedsięwzięć proekologicznych.

Można również było zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami opartymi na odnawialnych źródłach energii, czy gospodarką odpadami - wywozem, składowaniem, unieszkodliwianiem, recyklingiem i utylizacją.  Na Poznańskich targach nie zabrakło konferencji i wystąpień organizowanych przez instytucje pozarządowe i ogranizacje działające na rzecz popularyzacji rozwiązań ekologicznych. Dużym zainteresowaniem cieszył się pawilon Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, gdzie zapoznać się można było z działalnością Ministerstwa Środowiska, projektami na najbliższe lata i pomocą jaką mogą uzyskać przedsiębiorcy ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na realizację przedsięwzięć proekologicznych. W trakcie trwania tegorocznych targów nie zabrakło aspektów lokalnych.

Poza uczestnictwem w roli obserwatorów właścicieli i pracowników firm z Województwa Małopolskiego, wśród wystawców znalazł się producent systemów solarnych i pomp ciepła z Myślenic firma Skorut, producent i eksporter nowoczesnych rozwiązań dla gospodarstw domowych i firm.

Ekspozycję targów POLEKO wzbogaciły dodatkowo oficjalne wystąpienia narodowe wielu krajów europejskich organizowane pod patronatem agencji bądź instytucji rządowych.

Przykladem był Norweski dzień na POLEKO 2011, gdzie przedstawiono Norweskie rozwiązania technologiczne w dziedzinie ochrony środowiska. organizatorem była Ambasada Królestwa Norwegii. Międzynarodowe Targi Poznańskie istnieją od 1921 roku i są jednym z najdłużej działających w Europie organizatorów targów, są drugim co do wielkości organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. Kalendarz targów obejmuje około 80 prestiżowych wydarzeń targowych. Bierze w nich udział ponad 10 tys. wystawców, w tym 2 tys. 300 firm zagranicznych z 70 krajów świata.

 

Zbigniew Wilk