dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
wielki finał WOŚP

wielki finał


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Myślenickim rynku  w ramach XX  finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy przygotowano dla wszystkich uczestników oraz osób zajmujących sie organizacją zbiorek szereg ciekawych pokazów. Od godzin porannych na płytę rynku zaczęli przychodzić pierwsi widzowie na których czekały samochody zabytkowe zarówno zagraniczne jak i pochodzące z okresu PRL oraz kilka okazów o sportowym rodowodzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z całą pewnością wielką atrakcją był odrestaurowany a pochodzący z okresu  drugiej wojny światowej niemiecki pojazd wojskowy Raupenschlepper Ost zaprezentowany przez Muzeum Regionalne "Dom Grecki" w Myślenicach. Prace nad doprowadzeniem do tak perfekcyjnego stanu eksponatu trwały od 2007 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przed południem Zawodowa Straż Pożarna wykorzystując samochód przeznaczony do demontażu (odpowiednio przygotowany i osuszony) przeprowadziła pokaz akcji ratunkowej, polegający na wydobyciu nieprzytomnego kierowcy z wnętrza zamkniętego pojazdu. Bardzo realistyczna i doskonale przygotowana akcja ukazująca sposób działania i sprzęt profesjonalnych ratowników została przyjęta dużymi brawami przez wszystkich oglądających.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie o godz 20.00 odbył się efektowny pokaz sztucznych ogni "Światełko do nieba" będący z uwagi na  duży rozmach ukoronowaniem pełnego atrakcji dnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


wildern 2012

Polub demot.pl na Facebooku