dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk - przygotowania do Euro 2012

W dniu szóstego sierpnia otwarto najnowocześniejszy stadion w Polsce PGE Arena w Gdańsku. Na stadionie będą odbywały mecze zbliżającego się Euro 2012. Piękny stadion w zamyśle architektonicznym przypomina bryłę bursztynu, zamontowano na nim 42 000 bardzo wygodnych krzesełek w różnych odcieniach zieleni. Znajduje się tu również 40 lóż vip w których znajdują się 1383 miejsca biznesowe. Krzesełka znajdują się bezpośrednio przy płycie boiska o wymiarach 105 m na 681 m. Boisko to wyłożono 555 rolkami murawy (każda o długości 12  i szerokości 1,2 m). Kibice mogą również oglądać spotkanie na 4 potężnych telebimach które są rozmieszczone symetrycznie nad trybunami. Na osoby które na stadion przybędą samochodami czeka parking na którym może się pomieścić 2171 samochodów, a nie zapomniano również o rowerzystach dla których przed PGE Areną zainstalowano kilkadziesiąt stojaków na rowery. Na stadionie przewidziano 24 stanowiska gastronomiczne, w których niestety nie zapłacimy gotówką. Cały stadion ma działać w systemie cashless , oznacza to że nie będzie w nim używana gotówka, a wszystkie transakcje przeprowadzane będą przy użyciu kart kibica. Dzięki temu rozwiązaniu czas obsługi jednej osoby w punkcie gastronomicznym skróci się trzykrotnie, oznacza to z jednej strony krótsze kolejki a z drugiej większe przychody dla punktów gastronomicznych.

 

Na codzień użytkownikiem stadionu ma być Lechia Gdańsk, ale będą tu odbywały się również inne imprezy nie związane ze sportem jak koncerty, konferencje, sympozja oraz imprezy firmowe i biznesowe. Pierwszym z meczy który odbył sie na PGE Arena był mecz Lechii z Cracovią  przy widowni 35 000 kibiców, który zakończył się remisowym wynikiem 1:1. Najwiekszym jak do tej pory wydarzeniem sportowym na tym obiekcie był mecz Polska - Niemcy, spotkanie bardzo prestiżowe gdyż drużyna Niemiec to mistrzowie świata z którym jeszcze nigdy nie udało się nam wygrać w spotkaniach międzypaństwowych. Niestety i tym razem los nie był łaskawy gdyż zwycięstwo w ostatniej minucie meczu odebrał nam niemiecki zawodnik Cacau. Ostateczny wynik 2:2. Każdy kto chce wejść na stadion i ogladać mecze musi posiadać kartę kibica, mającą spełniać jednocześnie funkcję identyfikatora, płatniczą oraz nośnika biletu. Na karcie znajdowały sie będą informacje biometryczne,  zdjęcie osoby użytkującej co pomoże w identyfikowaniu a tym samym poprawi bezpieczeństwo. Spełniając funkcję karty płatniczej  umożliwi dokonywanie wszystkich transakcji na terenie całego obiektu, co ważne na stadionie nie zapłacimy nie tylko gotówką ale i innymi kartami płatniczymi.

 

Podsumowując PGE Arena Gańsk jest stadionem nowoczesnym, funkcjonalnym, przyjaznym oraz bezpiecznym dla kibiców. Jest przykładem iz w Polsce mimo przeciwności da się zbudować stadion którym nie powstydziłby się żaden kraj w europie. Jest również przykładem że Polska dobrze odrobiła lekcję i Euro 2012 będzie naszym wielkim sukcesem. Pomoże zamknąć usta wszystkim przeciwnikom oraz niedowiarkom dla których Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie to precedens do którego nigdy nie powinno dojść. Pozostaje rownież życzyć panu Maciejowi Turnowieckiemu prezesowi klubu Lechia Gańsk utrzymania frekwencji chociaż zbliżonej do tej z meczu z Cracovią.