dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
defiblyratory AED

Defibrylatory AED w Myślenicach
 


Defibrylator AED, to urządzenie medyczne, służące do przeprowadzania zabiegu defibrylacji serca, które wykorzystane w pierwszych minutach zwiększa szanse przeżycia poszkodowanego z 5% nawet do 90%.

 

 

Defibrylację wykonujemy w celu wytłumienia chaotycznych impulsów, które przechodzą przez mięsień sercowy, tak aby umożliwić mu powrót do normalnej, regularnej pracy. Defibrylator składa się m.in. z jednostki centralnej oraz dwóch elektrod, które po przyklejeniu na odsłoniętą klatkę piersiową przewodzą prąd stały o dużej energii, do serca poszkodowanego.

 

 

Dwa tego typu urządzenia od kwietnia 2014 roku, są dostępne w Myślenicach, jedno znajduje się na Rynku nieopodal fontanny "Tereska", natomiast drugie dostępne jest przed wejściem do Hali Sportowej na Zarabiu, przy ulicy Zdrojowej 9.

 

 

Defibrylatory są umieszczone w zielonych "kapsułach", dodatkowo oznakowanych skrótem AED, błyskawicą w sercu oraz znakiem krzyża po prawej stronie. Obok każdego z nich znajduje się ilustrowana instrukcja obsługi.

 

 

Urządzenia te są w pełni zautomatyzowane. Osoba używająca defibrylatora nie musi znać zasad udzielania pierwszej pomocy czy samego urządzenia. W chwili włączenia urządzenia, defibrylator AED, zaczyna prowadzić nas krok po kroku przez kolejne etapy defibrylacji. Urządzenie automatycznie wydaje komendy, które wystarczy uważnie słuchać, by potrafić je zastosować.

 

 

Każde z zainstalowanych urządzeń jest dostępne 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku.
 


Zbigniew Wilk

Polub demot.pl na Facebooku