dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
impact 16

IMPACT ' 16 - Kraków

 

 

 

 

 

„Rewolucja Przemysłowa 4.0” - pod takim hasłem odbył się w dniach 15-16 czerwca 2016 r., kongres o nazwie Impact’16: 4.0 Economy. Wydarzenie to zostało zorganizowane w Centrum Kongresowym ICE Kraków, a nasza firma  uczestniczyła w ramach członkostwa w Klastrze Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

Pierwsza edycja kongresu skoncentrowana była na Czwartej Rewolucji Przemysłowej oraz spowodowanych przez nią globalnych zmianach: technologicznych, ekonomicznych i społecznych. Impact'16 miał na celu identyfikację wyzwań i szans stawianych przedsiębiorczości, systemowi innowacji i jego uczestnikom przez Czwartą Rewolucję Przemysłową. Kongres miał być również okazją do debaty nad wpływem, jaki przemiany te wywierają i będą wywierać na gospodarkę Polski i innych krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Wśród uczestników Impact 16’ byli przedstawiciele przemysłu, przedsiębiorcy, właściciele start-upów, naukowcy, inwestorzy venture capitals z sektora prywatnego oraz publicznego, przedstawiciele inkubatorów, parków naukowo – technologicznych, a także przedstawiciele rządu i samorządów terytorialnych.

 

O randze wydarzenia może świadczyć obecność Jarosława Gowina – Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który mówił o potrzebie bliższej współpracy pomiędzy nauką a biznesem, Jarosława Kaczyńskiego prezesa Prawa i Sprawiedliwości, oraz wicepremiera RP  a zarazem Ministra Rozwoju Mateusza Morawieckiego, który zaprezentował program „Start in Poland”, mający na celu stworzenie sprzyjających warunków do działalności start-upów, na każdym etapie ich rozwoju, począwszy od fazy inkubacji i akceleracji, przez rozwój, jak i ekspansję międzynarodową. Program, który ma również zachęcać podmioty z zagranicy do zakładania start-upów i rozwijania ich działalności w Polsce.

 

Interesującą była debata, w której uczestniczyli m.in. Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Maciej Chorowski, oraz znany przedsiębiorca Michał Sołowow, a dotycząca możliwości realizacji wspólnych projektów inwestycyjnych na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego oraz ich dofinansowaniu ze środków UE, a także nowych programach dotacyjnych ukierunkowanych na badania i rozwój.

Każdy z nas musi liczyć się z kluczowymi wyzwaniami nowoczesnej gospodarki, ale także szansami związanymi z wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań czy innowacji, możemy być jednak pewni, że zmiany nadchodzą i to my zdecydujemy czy pójdziemy z postępem, czy zatrzymamy się w miejscu.
 


 

Zbigniew Wilk

 

 

Polub demot.pl na Facebooku