dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
nowy taryfikator punktów karnych

nowy taryfikator punktów karnych!


 

Niedługo bo już w lutym 2012 roku wchodzi w życie znowelizowany Kodeks Drogowy. Najważniesze zmiany o których nie tylko kierowcy ale wszyscy użytkownicy dróg publicznych powinni się dowiedzieć to zwiększenie restrykcyjności z tytułu popełnianych wykroczeń Za wykroczenia drogowe wg, nowego taryfikatora punktów karnych można będzie w ciągu krótszego okresu uzbierać wiekszą ilość karnych punktów skutkujących zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem na ponowny kurs.

 

 

 

Zmiana taryfikatora polega głównie na dolożeniu dodatkowych kilku wykroczeń za które kierowcy będą karani np.: brak fotelika dla dziecka skutkuje 6 punktami, blokowanie miejsc dla niepełnosprawnych skutkuje 5 punktami karnymi, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych skutkuje 10 punktami karnymi, blokowanie skrzyżowania - 2 punkty karne, rozmowa lub pisanie sms podczas jazdy 5 punktów karnych, jazda bez pasów 3 punkty karne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ważne jest to, z czego nie wszyscy sobie zdają sprawę że przepisy ruchu drogowego określone w Kodeksie Drogowym obejmują również tereny wewnątrz osiedlowe oraz duże obszary placów parkingowych będących własnością firm prywatnych. To właściciel terenu może wprowadzić na zarządzanym terenie konieczność stosowania w/w przepisów, ale ma obowiazek umieścić stosowne tablice informacyjne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W założeniu ustawodawców nowe przepisy mają poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach, czy tak się stanie niedługo się przekonamy, ale warto stosować się do nowych przepisów.

 

 


wildern 2011