dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
agrotuning

Czy to jeszcze tuning, czy już agrotuning?

 


Tuning samochodów jest znany na całym świecie. Z języka angielskiego oznacza usprawnienie, regulację, wyszukanie czegoś innowacyjnego. W motoryzacji przyjęło się, że jest to nadanie indywidualizmu przerabianemu samochodowi.

 

 

 

 

 

 

Wyróżniamy tuning optyczny polegający na wprowadzaniu zmian w wyglądzie zewnętrznym i wnętrzu auta oraz tuning mechaniczny polegający na wprowadzeniu zmian technicznych samochodu. Tuningować można wszystko, są nawet firmy jak Mansory albo Hamann, oferujący pakiety tuningowe do Bentleyów i Rolls-Roysów. Producenci akcesoriów prześcigają się w pomysłach na gadżety, które prezentowane są na różnego rodzaju motoryzacyjnych "show" i targach. Tuning to także przynoszący wielomilionowe zyski przemysł i miejsce pracy dla ludzi w wielu zakątkach świata.

 

 

 

 

Jest wiele firm zajmujących się profesjonalnie tuningiem samochodów danej marki jak niemiecki ABT w przypadku samochodów grupy Volkswagena, czy 1, najbardziej znanej firmy zajmującej się tuningiem zewnętrznym samochodów Mercedesa. W przypadku tuningu przez taką firmę, ingerencja w pojazd nie powoduje utraty gwarancji fabrycznej. Są też firmy budujące pojazdy według koncepcji klienta jako indywidualne, niepowtarzalne projekty. Nie są to już tylko firmy zagraniczne znane z telewizyjnych programów motoryzacyjnych rodem z USA. Na polskim rynku jest także wiele firm zajmujących się tuningiem jak chociażby Chojnicki Motor System czy Car Tuning Centrum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Są też ambitni amatorzy, którym chciałbym poświęcić tych kilka zdań. Pomysłowość kierowców nie zna granic. Jeżdżąc po świecie napotykałem się na różne zjawiska, te które udało mi się uchwycić przedstawiam na poniższych zdjęciach. Są to, moim zdaniem te mniej udane koncepcje. Część z nich wynika zapewne z potrzeby chwili, jednak w przypadku pozostałych mamy do czynienia z swoistym rodzajem sztuki.

 

 

 

Autorzy tych przeróbek zapewne są z siebie dumni gdyż poświęcony czas i zapał przyniósł zamierzony cel. No cóż, biorąc pod uwagę, że o gustach się nie dyskutuje, pozostawiam to waszej indywidualnej ocenie i zapraszam do galerii zdjęć.Zbigniew Wilk

Polub demot.pl na Facebooku