dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
pożegnanie lata 2014

Pożegnanie Lata 2014
 

 

 


W dniach 6 i 7 września w Skawinie odbyła się Impreza podsumowująca lato kulturalne w regionie, zorganizowana przy współudziale sponsorów przez Podkrakowską Izbę Gospodarczą oraz Województwo Małopolskie. Organizatorzy zadbali o dobrą zabawę, bezpieczeństwo i liczne atrakcje nie tylko dla dzieci. Konkursy z wartościowymi nagrodami, muzyka i atrakcje kulinarne przyciągnęły wielu mieszkańców Gminy Skawina. Dla najmłodszych, rozstawiono dmuchane zamki, w których nie sposób było wyciągnąć maluchów.


W sobotnie popołudnie Ochotnicza Straż Pożarna nr I, dała pokaz ratownictwa drogowego, w którym kolejny raz znacznie "ucierpiał" ofiarowany przez naszą firmę samochód. FIAT Uno nie poddawał się łatwo, jednak przeszkoleni w tym zakresie strażacy rozprawili się z nim szybko, wyciągając z opresji dwie zakleszczone osoby. Całość oczywiście była wyreżyserowana, zatrudnione w tym celu statystki były przygotowane i ucharakteryzowane, jednak sam zespół strażaków wykonywał czynność zgodnie z procedurami, wykorzystując sprzęt ratownictwa drogowego jak w realnej akcji.

Uczestnictwo firmy DEMOT w tego typu akcjach jest kontynuacją, przyjętego programu współpracy ze służbami ratownictwa, w celu ich jak najlepszego przygotowania do reagowania w sytuacji zagrożenia na drodze. Właściwe przeszkolenie zespołu ratowniczego, daje większe szanse na niesienie pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Dlatego, jak mówią sami strażacy, nawet w trakcie pokazów dla cywili, jest szansa na przeszkolenie i próbę współdziałania zespołu pod presją czasu i obserwatorów. Tak aby w przyszłości nikt nie popełniał błędów.

Sobotni wieczór, zakończył się zabawą taneczną przy muzyce zespołu "Krywań". Pożegnanie lata organizowane przez Izbę Gospodarczą w Skawinie jest już kolejną na przestrzeni lat udaną imprezą, która przyciąga wielu uczestników.

 

 


Zbigniew Wilk

Polub demot.pl na Facebooku

Polub demot.pl na Facebooku