dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
strażacka majówka

STRAŻACKA MAJÓWKA Z CENTRUM - 2015

 

 

Nasza firma kolejny raz uczestniczyła i wspierała ćwiczenia, podczas pokazu ratownictwa drogowego na majówce w Skawinie. W tym dniu dla obecnych przygotowano szereg atrakcji, jak pokaz sprzętu gaśniczego, konkursy dla dzieci i młodzieży, grill z przygotowany przez strażaków czy ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Około godziny 17:00, rozpoczęły się dwa pokazy działań ratowniczych Straży Pożarnej. W pierwszym druhowie gasili pożar płonącego budynku, natomiast drugi dotyczył zdarzenia w ruchu drogowym. Przywieziony przez nas samochód uległ wypadkowi drogowemu, do którego zostały wezwane służby ratownictwa, celem zabezpieczenia i niesienia pomocy poszkodowanym.

 

 

Całe zdarzenie oczywiście było pozorowane, jednak ćwiczenia przebiegały jak najbardziej realnie. W scenariuszu, kierowca wypadku był w stanie samodzielnie opuścić pojazd, natomiast pasażerka została zakleszczona, tym samym aby umożliwić jej wyjście niezbędne było użycie odpowiednich specjalistycznych urządzeń. Zespół ratowniczy, używając hydraulicznych narzędzi typu rozpierak ramieniowy oraz nożyce, rozciął bok samochodu, by w jak najmniej inwazyjny sposób przenieść poszkodowaną na deskę ortopedyczną. Poszkodowanym zostało udzielone wsparcie psychologiczne oraz niezbędna pierwsza pomoc.

 

 

Zgodnie z procedurą, kolejne czynności medyczne zostały następnie przekazane Maltańskiej Służbie Medycznej, która także uczestniczyła w akcji. W całym zdarzeniu oczywiście nikt nie ucierpiał, poza... Naszą MAZDĄ.Zbigniew Wilk

foto: autor

 

Polub demot.pl na Facebooku