dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
program wpółpracy - ratownictwo drogowe

"Program współpracy z jednostkami ratownictwa drogowego" realizowany przez DEMOT.pl

 

 

 

 

 

Już od ponad czterech lat nasza firma realizuje "program współpracy z jednostkami ratownictwa drogowego", którego celem jest zwiększenie efektywności działania służb w sytuacji realnego zagrożenia życia lub zdrowia uczestników ruchu drogowego. W tym celu współpracujemy z lokalnymi jednostkami zawodowych oraz ochotniczych straży pożarnych powiatu myślenickiego, policją, szkołami i organizacjami pozarządowymi. Pomagamy w organizacji ćwiczeń, pokazów i inscenizacji wypadków drogowych z udziałem pojazdów samochodowych.

 

 

 

 

 

 

Współorganizowaliśmy i uczestniczyliśmy w ogólnopolskich manewrach Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w 2013 roku. W ramach porozumienia podpisanego z Zawodową Strażą Pożarną w Myślenicach, nasze samochody są stałym elementem treningu zespołu ratownictwa drogowego. Od lat współpracujemy także, z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawinie.

 

 

 

 

 

Nasz samochód był częścią pokazu w trakcie Wojewódzkiego Dnia Dziecka z Policją i Strażą Pożarną w Dobczycach w 2013 roku. O tym, jak ważne jest, właściwe przeszkolenie zespołu ratowniczego przekonał się każdy kto miał choćby niewielką styczność z tego typu zdarzeniem. Koordynacja działań, współdziałanie, bezbłędne decyzje w trakcie trwania akcji, są często wynikiem wielu szkoleń, treningów i doświadczenia zespołu.

 

 

 

Naszym założeniem jest pomoc w profesjonalnym przygotowaniu i przeszkoleniu jednostek ratownictwa, zanim dojdzie do sytuacji realnego zagrożenia życia bądź zdrowia uczestników ruchu drogowego.

 

Kontynuując założenia programowe, w dniu 26 października 2014, bliśmy także obecni na myślenickim Rynku, gdzie odbył się event ”Bezpieczni razem!”, którego celem jest poszerzanie świadomości kierowców i pieszych o zagrożeniach na drodze oraz sposobach na ich ograniczenie.

 

 

Jak widać na załączonych zdjęciach z pokazu, ratownicy mieli okazję w pełni wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami zarówno w zakresie gaszenia ognia jak i organizowania stref bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia.