dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
papieski Harley-Davidson na aukcji w Paryżu

Papieski Harley-Davidson na aukcji w Paryżu

 

Motocykl papieża Franciszka, osobiście podpisany przez niego Harley Davidson Dyna Super Glide, zostanie sprzedany na aukcji w Paryżu 6 lutego - poinformował w poniedziałek dom aukcyjny Bonhams, który organizuje tę niecodzienną licytację.
 

Franciszek otrzymał ten ekskluzywny motocykl od jego producenta z okazji 110. rocznicy założenia firmy, podczas zjazdu kilkudziesięciu tysięcy "harleyowców" we włoskiej stolicy. Nie ustalono, czy kiedykolwiek się na nim przejechał. Cena rynkowa tego pojazdu to ok. 20 000 euro, ale oczekuje się, że "papieski Harley" pójdzie pod młotek za znacznie większą sumę.

 Zaraz po motocyklu na aukcji w Paryżu sprzedana zostanie skórzana kurtka motocyklowa Harley Davidsona, również podpisana przez Franciszka. Papież oddał podarowany mu w czerwcu zeszłego roku motocykl dyrekcji schroniska Caritas w Rzymie i już wtedy zapowiedziano, że pojazd zostanie sprzedany na aukcji, a z uzyskanych w ten sposób pieniędzy odremontowany zostanie ośrodek, który udziela schronienia ubogim z Wiecznego Miasta - stołówka i noclegownia założona przez księdza Luigiego Liegro, która znajduje się w pobliżu rzymskiego dworca Termini.


facebook: