dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
Mercedes SLK

Mercedes - Benz  SLK

 

 

Mały sportowy lekki  roadster mercedesa model R170 po raz pierwszy został zaprezentowany w 1996 r.  W segmencie G uzupełnił ofertę którą stanowił tylko starszy i większy model SL. Stylistycznie jest z nim bardzo zbliżony, jednak techniczne rozwiązania   zapożyczono z pewnością z najpopularniejszego modelu w ofercie koncernu C-klasy.


W 2011 roku przedstawiono kolejną trzecią już generację model R172. Mini SLS - czy takie określenie nobilituje czy może wprost przeciwnie?
W końcu wszyscy zdają sobie sprawę z tego że mniejszy nie zawsze znaczy gorszy! Imponujący grill z olbrzymim logo na wysuniętej i szerokiej, wyposażonej w przetłoczenie  masce, plus szeroka listwa ozdobna to przecież jak dotąd  atrybuty modelu SLS.
Podobnie elementy wyposażenia wnętrza - konsola środkowa, zegary, nawiewy, kierownica wszystko to można powiedzieć żywcem wyjęte z tego typowo sportowego nieco większego kuzyna. Nie jest to jednak cecha ujemna , gdyż wprost zachęca prowadzącego do agresywniejszej i bardziej  "sportowej" jazdy, gorzej nieco z właściwościami trakcyjnymi samochodu. Przy jeździe na wprost oraz w łagodnych łukach przyczepność jest zadowalająca, uważać jednak należy na gwałtowniejsze
ruchy kierownicą w ciaśniejszych zakrętach. Niedoświadczony kierowca może zostać zaskoczony  niekontrolowanym zachowaniem auta i może się okazać że doskonałe hamulce i przyzwoity układ kierowniczy to jednak za mało.
Pewnie spory wpływ na takie zachowanie ma sama koncepcja roadstera, która dodatkowo ujawnia inny minus pojazdu - niewielką przestrzeń pasażerską.
Niezaprzeczalnym atutem tego modelu  Mercedesa  jest komfort resorowania,  perfekcyjne wykończenie wnętrza oraz wzorcowe wyciszenie którego jakość można docenić podczas jazdy z prędkością powyżej 100 km/h.  Sporym atutem  jest też całkiem bogate wyposażenie  – obejmuje ono m.in. system Attention Assist wspomagający koncentrację, tempomat z ogranicznikiem prędkości, klimatyzację, skórzane wykończenie kierownicy i drążka zmiany biegów oraz elementy ozdobne wnętrza wykonane ze szczotkowanego aluminium.


Mieliśmy okazję testować Mercedesa SLK z pakietem optycznym AMG. Samochód wyposażony w silnik o pojemności blisko trzech litrów dysponujący mocą ok 250 KM.
gwarantował szczególną radość z jazdy dzięki doskonałej współpracy jednostki napędowej z 7-mio biegowym automatyczną przekładnią.
Sportowy wygląd, luksusowo wykończone wnętrze, zaawansowane rozwiązania techniczne, a także… logo w kształcie trójramiennej gwiazdy muszą swoje kosztować. Cena katalogowa bądź co bądź tego niewielkiego samochodu - ponad 280 000 PLN.
 

wildern 2012

Polub demot.pl na Facebooku