dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
poleko 2012

POLEKO 2012


W dniach 20 - 23 listopada 2012 r w centrum wystawienniczym Miedzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej /wjazd od ul. Śniadeckich/ odbyły się XXIV Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas tegorocznej edycji targów wystawiający mieli do dyspozycji kilka hal wystawienniczych w których mogli przedstawić swoją ofertę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W imprezie wzięło udział kilkaset firm polskich, oraz kilkadziesiąt zagranicznych. Wystawiali się zarówno producenci urządzeń związanych z ochroną środowiska i przetwarzaniem odpadów, jak również regionalni dystrybutorzy miedzynarodowych konsorcjów.

Prezentowano zarówno pojedyncze urządzenia/ np. do recyklingu katalizatorów/ jak też kompletne linie przetwarzania odpadow. Nie zabrakło firm zajmujących się doradztwem w zakresie gospodarowania odpadami, a także firm proponujących wspomagające ten proces kompletne systemy informatyczne.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobnie jak w ubiegłym roku bardzo duży nacisk w czasie tej edycji targów postawiono na promowanie odnawialnych źródeł pozyskiwania energii. Przedstawiono najnowocześniejsze elementy elektrowni wiatrowych, nowoczesne tubiny do siłowni wodnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiele firm przedstawiało kompletne rozwiązania w systemach fotowoltaicznych, jak też opartych na pompach ciepła wspomaganych solarnie.
Można też  było znaleźć ofertę dla producentów związanych z produkcją rolną oraz leśną pozwalającą uruchomić produkcję pelletów i brykietu z biomasy które następnie mozna z dużym powodzeniem wykorzystać w systemach ciepłowniczych.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się konferencje poświęcone problematyce ochrony środowiska w których udział wzięli przedstawiciele firm z branży recykligowej, jak też osoby z instytucji państwowych. Niektóre z konferencji z uwagi na dużą liczbę słuchaczy organizatorzy zmuszeni byli przeprowadzić w systemach zamkniętych.

 

Dzięki tego typu spotkaniom  można było uzyskać informacje na temat planów oraz działań które będą realizowane w najblizszym roku w związku z nowymi przepisami w zakresie ochrony środowiska.