dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
targi Moto Show Kraków - 2015

Targi Moto Show Kraków 2015
 

 

 

 

 

 

 

 

Jak ten czas szybko płynie !! Tak niedawno mieliśmy okazję oglądać samochody tuningowe w trakcie moto show kraków 2014 , a tu całkiem  nowa edycja anno domini 2015. Lokalizacja odbywających sie w dniach  23 i 24 maja taka sama - czyli ulica Galicyjska będąca przecznicą  u wylotu ulicy Centralnej do ul. Aleje Pokoju. Podobnie jak w zeszłym roku  odbywają się zawody na najlepiej stuningowany samochód pokazów, a udział biorą zawodnicy z wielu krajów. W tym roku ciekawą propozycję przedstawili nasi południowi sąsiedzi z Czech ale nie nie zabrakło też przedstawicieli z Węgrier i Słowacji. W odzielnej hali wystawowej swoją najnowszą ofertę przedstawili lokalni dealerzy samochodowi. Obejrzeć można było wiele najnowszych modeli samochodów osobowych, i to zarówno w wersjach sportowych jak na takie targi przystało, ale również tych normalnych przeznaczonych dla tzw. zwykłego "Kowalskiego". Praktycznie każdy mial w swojej ofercie oprócz podstawowych modeli z silnikami benzynowymi także wersje hybrydowe. widać tez tendencję odwrotu od jednostek napędowych w przypadku samochodów użytkowanych przez osoby prywatne. Silniki diesla są ciągle głownie stosowne w pojazdach użytkowych, ale i tu pojawiły się pewne zapowiedzi zmian.   Co ciekawe w trakcie tych targów przedstawiciel marki Renault postanowił dokonać premiery swojego vana Escape - modelu przeznaczonego głównie dla wieloosobowej rodziny.

Pojawiło się kilkunastu wystawców z poprzedniego roku pokazujących swoje pojazdy w nowych tuningowych odsłonach / np. wzbudzające sensację Lamborghini Gallardo / ale to tylko potwierdza że nie poddali się oni kryzysowi szalejącemu w branży motoryzacyjnej i znaleźli dla siebie miejsce rozwijając przy okazji swoje pasje. Podobnie z doskonale prosperującą firmą sprowadzającą oldtimery z USA, mającą w ofercie coraz ciekawsze modele.

 

 

 

 

 

Nowością tych targów było zorganzowanie kilkunastu stoisk z różnego rodzaju motocyklami oraz akcesoriami dla ich użytkowników. Jest to jednak całkowicie naturalne gdyż na naszych ulicach takich jednośladów co roku przybywa.

Ciekawą ofertę przedstawił również jeden z dystrybutorów mini samochodów odpowiadając w ten sposób na zapotrzebowanie w związku ze zmieniającymi się przepisami ruchu drogowego. Wielkim zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych cieszył sie pawilon w którym można bylo samodzielnie spróbować  wymodelować nowa wersję nadwozia / oczywiście w miniaturze / ulubionej marki dzięki warsztatom przygotowanym przez organizatorów. Jako ciekawostkę można również podać to że w trakcie twania targów odbyła się pierwsza w Polsce próba bicia rekordu Guinnesa w całościowym oklejaniu pojazdu folią winylową marki 3M .

 

  

 

Podsumowując : impreza bardzo udana i bez wątpienia warta obejrzenia.

 

wildern 2015

foto: autor

Polub demot.pl na Facebooku