dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
części nowe czy używane

Części nowe, czy używane?

Wielu klientów naszego sklepu zadaje to pytanie naszym konsultantom w dziale sprzedaży. Odpowiedź wbrew pozorom wcale nie jest łatwa. Większość odpowie że najlepszym rozwiązaniem jest w przypadku jakiejkolwiek awarii zastosowanie nowych części. I tutaj właśnie pojawia się dylemat - nowe oryginalne części zalecane przez producentów samochodów niestety są bardzo drogie. Ich cena wynika z jakości, oraz co wielokrotnie udało nam się zauważyć z dość wysokiej marży często sięgającej 50% wymuszonej przez autoryzowanych dystrybutorów. Alternatywą są zamienniki, wielokrotnie tańsze ale często (zwłaszcza jeśli chodzi o producentów dalekowschodnich) nie gwarantujące odpowiedniej trwałości. Pośrednim rozwiązaniem jest zastosowanie nowych części pochodzących od producentów renomowanych, którzy niejednokrotnie dostarczają swoje produkty  producentom samochodów do pierwszego montażu firmując je fabrycznie, a  w sieci sprzedaży oferując częci o identycznych parametrach pod własną marką.

Aspekt ekonomiczny dla wielu kupujących jest najważniejszy, ale należy mieć świadomość że cena zakupu cześci jest tylko jednym z elementów wpływających na całosciowe koszty eksploatacji pojazdu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy , że tak naprawdę zasadniczym kosztem podczas każdej naprawy pojazdu jest koszt robocizny, oraz koszty materiałów eksploatacyjnych które powinny każdorazowo być wymieniane, a szukanie oszczędności podczas zakupu części które wymagają wymiany najczęściej w niedługim czasie okaże się kardynalnym błędem.

Jednak wielu mechaników, zwłaszcza tych z większym doświadczeniem poleca zakup części używanych pochodzących z demontażu pojazdów uszkodzonych, mających świadomość że jeśli zostały odpowiednio wymontowane w stacji demontażu, mogą być jeszcze długo eksploatowane w naprawianym pojeździe. Take rozwiązanie  ma jak największe uzasadnienie, gdyż części z demontażu są  porównywalne cenowo z chińskimi zamiennikami, ale przewyższają je wielkokrotnie  parametrami. Warto kupować takie części  w firmach prowadzących  legalną rozbiórkę samochodów  ze względu na odpowiedni poziom fachowości niezbędny do właściwego demontażu części, oraz zachowanie przez te firmy właściwego zabezpieczenia środowiska zagrożonego przez szkodliwe substancje mogące wydostać się w procesie złomowania.
I najważniejsze - używane części oryginalne pozwolą eksploatowć nasz pojazd w sposób bezpieczny i nie zagrażający środowisku jeszcze przez długi okres, zapewniając przy tym  pełen komfort zakładany przez producenta samochodu.

 

Polub demot.pl na Facebooku