dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
classic moto show 2013

 

 

No i doczekaliśmy się kolejnej edycji wyjątkowej impezy dla miłośników oldtimerów, których w Polsce z każdym rokiem przybywa. W stylowych budynkach Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie przy ul. Wawrzyńca 14 pełniących w ubiegłym wieku funkcję zajedni tramwajowych w dniach  05-08.09 zorganizowano wystawę Classic Moto Show 2013 .

 

 

 

 

 

 

W tym samym czasie organizowy był  Rajd Polski Historyczny i jego uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje pojazdy w dniach 5 oraz 7 września na tej wystawie. Prezentowano zarówno samochody zabytkowe pochodzące z okresu międzywojennego, jak też klasyki z czasów PRL. Zainteresowani klasycznymi samochodami amerykańskimi też mogli znależć coś dla siebie gdyż jedna z hal wystawowych przeznaczona została w całości dla tego typu samochodów. Cala impreza przygotowana była z dużym rozmachem pozwalając na rozrywkę zarówno znawcom tematu jakim są samochody zabytkowe,  jak i dla przysłowiowych motoryzacyjnych laików pragnących spędzić z rodziną wolny czas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Co ciekawe dzięki udostępnieniu przez Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie symulatorów  wielu mających odrobinę odwagi mogło się przekonać jakim siłom podlegają pasażerowie samochodu podczas wypadku oraz w jaki sposób odziaływuje  na pasażerów bezwładność podczas kolizji. Bardzo pouczjące i dające wyobrażenie co może się zdarzyć w przypadku braku zabezpieczenia jakim jest zapięcie pasów bezpieczeństawa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Najmłodsi uczestnicy impezy mogli natomiast  umieścić swoje autografy oraz rysunki na karoserii podstawionego specjalnie w tym celu samochodu strażackiego Żuk.  Dodatkową atrakcję dla wszystkich zwiedzających była prezentacja oryginalnych strojów jakie były używane podczas eksploatacji konkretnych pojazdów.

 

Ponżej kilka zdjęć z tej imprezy.

 

wildern 2013

Polub demot.pl na Facebooku