dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
Opel Zafira II i Renault Grand Scenic II

Opel Zafira II i Renault Grand Scenic II
 

Tym razem mamy okazję porównać samochody należące do atrakcyjnej obecnie grupy pojazdów rodzinnych. Praktycznie każdy z producentów samochodów ma w swojej ofercie przynajmniej jeden model należący do tego segmentu, a najwięksi z graczy na rynku motoryzacyjnym oferują swoim klientom nawet po kilka różnych modeli.

Właśnie z tego typu ofertą mamy okazję się zapoznać gdyż trafiły do nas samochody używane wyprodukowane przez koncern Renault oraz General Motors. Samochodem Renault jest Megane Grand Scenic II pochodzący z 2004 r. z przebiegiem 120 000 km wyposażony w silnik 1,9 dCi. Silnik ten jest konstrukcją dopracowaną, trwałą i sprawdzoną w wielu innych modelach koncernu.

Wyprodukowany przez GM Opel Zafira II pochodzący z roku 2005 i z przebiegiem 85 000 km wyposażony został w silnik 1,7 CDI o mocy 150 KM. Kultura pracy silnika samochodu GM jest znacznie przyjemniejsza, silnik jest cichszy zwłaszcza w zakresie prędkości 100 -120 km na godzinę czyli tym najczęściej stosowanym. Nie ma co ukrywać jest to jednostka bardziej zaawansowana technologicznie i nowocześniejsza. Ale co jest dosć zaskakujące zużywa nieco więcej paliwa na przejechanie 100km - w praktyce jest to ok 2 litrów oleju napędowego więcej od jednostki napędowej zastosowanej przez w Scenicu. Uzyskiwana moc oraz pozostałe osiagi są porównywalne. Obydwa pojazdy są bardzo przestronne umożliwiając wygodną podróż pięciu dorosłym osobom wraz z pokaźną liczbą bagaży.

Zarówno Zafira jak i Grand Scenic oferuje dodatkowe dwa siedzenia w trzecim rzędzie które możemy rozłożyć w przypadku gdy mamy do przewiezienia jeszcze dwójkę dzieciaków na jakąś krótką odległość, ale to rozwiązanie przy dłuższych podróżach raczej nie sprawdzi się. Pasażerom w tym rzędzie jest zbyt ciasno poza tym przestrzeń ładunkowa praktycznie znika po rozłożeniu tych dodatkowych siedzeń, a raczej trudno wyobrazić sobie wyjazd z rodziną na wczasy bez kilku podręcznych walizek.

Jeśli jednak planujemy tylko zabrać najbliższych u których spędzamy wakacje na krótki wypad do marketu lub na basen to takie foteliki całkowicie nam wystarczą i należy postawić piatkę z plusem projektantom takiego systemu. Siedzenia te po złożeniu tworzą równą powierzchnię z bagażnikiem a więc nie zmniejszają w sposób istotny przestrzeni bagażowej natomiast ich skladanie i rozkładanie nie stanowi żadnego problemu. Innym ciekawym elementem  w jaki został wyposażony opel jest solarny dach będący z całą pewnością konstrukcja unikalną lecz dla osób lubiących podróżować z widokiem również w górę jest to świetna propozycja. Rozwiązanie to spisuje się naprawdę doskonale zwłaszcza w upalne dni, kiedy  włączona klimatyzacja pozwala zachować pełen komfort we wnętrzu pojazdu.

Czy akurat tego typu rozwiązanie konstrukcyjne jest nam niezbędne na to pytanie musimy sobie odpowiedziec indywidualnie. Pewne jest natomiast to że w przypadku samochodów nowych za każdy dodatkowy element wyposażenia zarówno ten podnoszący komfort użytkowania jak też poprawiający bezpieczeństwo pasażerów producenci samochodów każą sobie naprawdę słono dopłacić.
Natomiast w przypadku samochodów z drugiej ręki praktycznie wszystkie takie dodatki dostajemy właściwie gratis. Dlatego warto poszukać samochodu używanego w dobrym stanie i to za rozsądne pieniądze.

wildern  2007

Polub demot.pl na Facebooku