dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
galeria czy Dworzec

Galeria czy dworzec autobusowy PKS Myślenice.

Już niebawem czyli jak zapowiadają inwestorzy 15.07.2011 ma zostać otwarte nowe centrum handlowe o ciekawej nazwie Galeria  Dekada. Centrum to ma za zadanie jednocześnie spełniać funkcję dworca komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej zarówno dla autobusów, jak i też busów oraz dużego kompleksu handlowo-rekreacyjnego.

Część handlowa jest już zagospodarowywana przez firmy wynajmujące obiekt a wokół porządkowana jest cała powierzchnia przeznaczona do wykorzystania jako parkingi oraz stanowiska odjazdowe dla przewoźników. Prace wykończeniowe trwały w ostatnim czasie praktycznie cały czas, więc jest bardzo duże szansa że uda się ten obiekt oddać do użytku już wkrótce. Czy będzie to obiecywany 15 lipiec 2011 r. raczej trudno w to uwierzyć, no ale nie ma rzeczy niemożliwych. Jest jednak pewien aspekt który chyba nie do końca został wzięty pod uwagę podczas projektowania tego obiektu.

Komunikacja jako taka wymaga dużej powierzchni, zarówno dla pasażerów ale także i pojazdów wykorzystywanych do ich przewożenia. O ile można sobie wyobrazić że nowa przestrzeń parkingowa wzdłuż obiektu przeznaczona do odjazdu minibusów, może spełnić swoje zadanie (zakładając na podstawie wielu pogłosek że dotychczasowy punkt odjazdu  przy ul. Słowackiego zostanie zlikwidowany), o tyle funkcjonalność obiektu planowanego jako nowy dworzec autobusowy Myślenice ( ul. Słoneczna 2 ) przyjmujący samochody o dużych gabarytach obsługujących międzymiastowe line dalekobieżne np. Kraków - Zakopane jest raczej wątpliwa. No chyba że wprowadzi się wyjątkową dyscyplinę wśród przewoźników - ale w to znając ich dotychczasowe sposoby zachowania można powątpiewać.

Jedno jest pewne wszyscy zmotoryzowani zyskają nowe miejsca parkingowe, podróżni wreszcie doczekali się poczekalni z prawdziwego zdarzenia, a czy obiekt spełni pokładane w nim nadzieje  przekonamy się niebawem. Z całą pewnością zrealizowano projekt wyjątkowy który stanie sie wizytówką miasta Myślenice.

wildern -  lipiec 2011
 

Polub demot.pl na Facebooku