dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
koncert Roberta Kasprzyckiego

Koncert Roberta Kasprzyckiego w Szkole Osińskich w Myślenicach.

16 kwietnia 2013, w siedzibie Prywatnego Technikum przy ulicy Kazimierza Wielkiego 53 w Myślenicach - szkoły o uprawnieniach szkół publicznych - odbył się charytatywny koncert poezji śpiewanej Roberta Kasprzyckiego.

 

              

 

Koncert zorganizowany został w celu pomocy, w rehabilitacji po udarze krwotocznym mózgu, Dominika Wikara - mieszkańca Dobczyc. Organizatorem koncertu i zbiórki pieniędzy był dyrektor szkoły Pan Andrzej Osiński. W przerwie koncertu odbyła licytacja ofiarowanej przez Stowarzyszenie Ispina Dobczyce, grafiki, Krzysztofa Marciniaka dobczyckiego artysty, absolwenta krakowskiej ASP. Licytację tę w imieniu Izby Gospodarczej Ziemi Myślenickiej, wygrał prezes Pan Tadeusz Sawicki, przebijając samego dyrektora tutejszej szkoły. Tego dnia udało się zebrać łącznie 5300 złotych.

 

 

             

 

Koncert Roberta, był przeplatany wspomnieniami związanymi z Myślenicami oraz żartami na temat jego młodości i edukacji w tutejszych szkołach. Robert Kasprzycki urodził się 21 września 1969 w Śremie, jednak od roku 1980 mieszkał w Myślenicach, gdzie ukończył szkołę podstawową i średnią. Tutaj także rozpoczął swoją przygodę z muzyką. Jest laureatem wielu konkursów poetyckich i festiwali m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w roku 1992 (I nagroda oraz Stypendium im. Wojtka Bellona).

 

                                   

 

 

Poza okazją do wysłuchania twórczości Roberta, dla zaproszonych gości zorganizowany został poczęstunek, którego przygotowaniem, zajęli się uczniowie i nauczyciele tutejszego technikum o profilu gastronomicznym.

 

Zbigniew Wilk

Polub demot.pl na Facebooku