dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
Jaki samochód kupić

Jaki kupić samochód - mini poradnik dla każdego.

Podstawowe pytania jakie należy sobie zadać przed zakupem jakiegokolwiek samochodu są bardzo proste. Do czego, gdzie i w jaki sposób będziemy wykorzystywać nasz wymarzony pojazd?. Są osoby które twierdzą że można kupić samochód uniwersalny czyli "do wszystkiego", jednak nie należy tego typu przekonań podzielać.
Jeśli jesteśmy osobą przemieszczającą się głównie w mieściem pamiętajmy o tym że większość czasu podczas jazdy spędzimy właśnie w tym pojeździe poszukując miejsca do zaparkowania. Nie ulegajmy presji reklam mówiących o tym że " w miejskiej dżungli " najlepszy jest samochód X lub Y wyposażony w olbrzymie koła (sam też nie jest mały) umożliwiające wjazd na wysokie krawężniki i pozwalający uniknąć wielu przeszkód. Na pewno nie sprawdzi się to  gdy  fachowcy remontujący ulicę rozłożą się ze swoim sprzętem, ani gdy służby utrzymania czystości zablokują przejazd poruszając się swoim pomarańczowym lub zielonym  bolidem z predkoscią  500 m/h.

W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się niewielki samochód z rozsądnie konsumującym paliwo silnikiem ale za to  wyposażony w  klimatyzację i dobrej jakości sprzęt audio. I tutaj uwaga dobry sprzęt grający pozwoli uspokoić emocje oraz z uwagi na wbudowane moduły do odbierania telefonów pozwoli zaoszczędzić na mandatach. Osoby pokonujące duże ilości kilometrów  powinny rozejrzeć się za samochodem większym. Tutaj podstawowe znaczenie ma  wygoda i komfort podróżowania gdyż to właśnie poziom zmęczenia  wpływa głównie na bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu. Są tacy którzy uważają że z uwagi na stan dróg w naszym kraju nie ma znaczenia jakim samochodem się poruszamy. Nic bardziej mylnego - nie jeden raz miałem okazję wysiąść po przejechaniu 300 km bez zatrzymywania (Zakopane - Łódź, Poznań -  Warszawa, Wrocław -  Kraków) i to właśnie od rodzaju samochodu zależało czy  byłem w stanie jeszcze cokolwiek załatwić, czy też miałem przed oczami jedynie wizję powrotu. Trzeba uczciwie sobie powiedziec - im lepszy komfort i jakość wnętrza tym większa przyjemnosć z jazdy.

Samochody rodzinne tj. takie w których oprócz nas samych z dziećmi oraz psem zmieści się  przynajmniej po kilka drobiazgów na głowę wliczając oczywiście zwierzaka. W przypadku tego typu samochodu podstawowe znaczenie ma praktyczna budowa umożliwiająca jego efektywne wykorzystaniem a miłym dodatkiem są ekrany lcd zintegrowane z sytemem audio pozwalające na czas podróży odseperować w wirtualnym świecie nasze pociechy. Wybierając tego typu pojazd powinniśmy dokonywać zakupu wspólnie  ze wszystkimi ktorzy będą jego użytkownikami - naprawdę warto! Zupełnie inna sprawa jeśli chce się zaspokoić własne pragnienia.

Kupujący samochód rekreacyjny z całą pewnością sami zdecydują czy będzie to roadstar do szybkiej jazdy z otwartym dachem, czy terenówka umożliwiająca powolne wspinanie się po trawersie z włączoną blokadą wszystkich kół. Ile sposobów na spędzanie wolnego czasu  tyle rożnych możliwości. Samochodów spełniających powyższe kryteria jest bardzo wiele. Praktycznie każdy z producentów ma takie w swojej ofercie i nie ma sensu udowadniać wyższości jednej marki nad drugą, tutaj decydują gusta i preferencje kupującego. Ważne jest określenie czego właściwie oczekujemy od naszego nowego nabytku. Posumowując naprawdę nie jest ważne co podpowiadają billbordy i inne reklamy medialne - to Ty jako kupujący powinieneś zdecydować co dla Ciebie jest najważniejsze.

 

 

wildern 2012

Polub demot.pl na Facebooku