dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
recykling 2014

RECYKLING 2014 

 

 

 


W tegorocznej drugiej edycji kieleckich targów Recykling Metali Nieżelaznych RECYKLING odbywających się w dniach 16-18.09.2014r oraz równolegle z nimi odbywających się XX Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL , XIII Targów Aluminium & Technologii, Przetwórstwa i Zastosowania Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NonFerMet  wzięło udział kilkuset wystawców .

 

Wśród nich znalazł się Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu którego partnerem jest nasza firma, a warto tutaj dodać iż podczas Walnego Zebrania Rady Klastra w dniu 18 września podjęta została uchwała o włączeniu do grona Partnerów organizatora firmę Targi Kielce S.A. 

 

 

 

W trakcie wystawy na wielu stoiskach można było obejrzeć najnowsze urządzenia do przetwarzania złomu, środki transportu i infrastrukturę towarzyszącą oraz aparaturę kontrolno-pomiarową.

 

 

 

 

 

 

Zapoznać się można również było z nowymi rozwiązaniami stosowanymi w procesach przetwarzania piro oraz hydrometalurgicznych metali nieżelaznych, a także ze sposobami ograniczenia zużycia energii w trakcie tych procesów.

 

 

 

 

Wiadomym powszechnie jest że przemysł metalurgiczny jest największym odbiorcą energii, ma to więc  znaczenie  zarówno w aspekcie ekologicznym jak i ekonomicznym w dobie kryzysu z którymi kraje europejskie / w tym także Polska / jeszcze się nie uporały.   W trakcie targów odbyło się szereg bardzo ciekawych seminariów dotyczących ogólnie pojętej problematyki związanej z recyklingiem metali, a jedno z nich 16 września przedstawił jeden z członków Klastra Gospodarki Odpadowej  Instytut Metali Nieżelaznych.

 

 


 

 

Jak można się domyślić targi odwiedziło bardzo wielu przedstawicieli zarowno firm prywatnych jak i spółek samorządowych z uwagi na bardzo aktualny temat zagospodarowania odpadów,  a jak by nie było frakcja metaliczna obejmuje prawie 20  procent  całej  masy zbieranych śmieci przysparzając z jednej strony sporych problemów związanych z separacją i przetwarzaniem,  stanowiąc z drugiej cenny składnik podnoszący rentowność przedsiębiorstwa.

 

 
wildern 2014

Polub demot.pl na Facebooku