dziś jest:


Newsletter
Zapisz się na darmowy newsletter:

Dział informacyjny

przeglądaj
Dodge RAM 3500

Dodge RAM 3500

Jednemu z takich pojazdów mieliśmy okazję sie dokładniej przyjrzeć a chodzi o pochodzacy z USA samochód  koncernu DODGE model RAM 3500 wyposażony w silnik Cummins o poj. 6,7 l. Jednostka napędowa wspólpracuje z automatyczna skrzynią biegów przenoszącą napęd na obydwie osie.

Jak przystało na samochód terenowy napęd może być przekazywany poprzez wyjątkowo mocny reduktor oraz mechanizmy blokad umożliwiający temu ważącemu prawie  4000 kg pojazdowi poruszać się w naprawdę trudnym terenie. Gigantyczna moc uzyskiwana z sinika diesla wyprodukowanego specjalnie do tego modelu pozwala również na całkiem dynamiczną jazdę po austostradzie nie tracąc nic na właściwościach  użytkowych.

Mało jest samochodów umożliwiających ciągnięcie przyczepy kempingowej o masie powyżej 2000 kg  i przemieszczanie się w sposób bezpieczny w dodatku z calkiem rozsądną prędkością, a walory tego samochodu docenić powinni również wszyscy właściciele jachtów czy łodzi które trzeba gdzieś drogą lądową przetransportować (warto dodać że za oceanem ten samochód często jest wykorzystywany jako holownik zarówno małych cystern jak i platform do przewozu maszyn budowlanych). Pojazd ma bardzo solidną i sprawdzoną konstrukcję opartą na ramie nośnej na której zamocowano podwójną kabinę wielkością odpowiadającą  gabarytom typowego vana.

Samochód zostal wyposażony we wszystkie udogodnienia spotykane tylko w wyższych modelach klasy SUV innych producentów - pasażerowie siedzący z tyłu mają do dyspozycji duży podsufitowy ekran lcd na którym mogą oglądać filmy DVD ewentualnie podłaczyć konsolę do gier, a znakomity system nagłaśniający pozwala na wspaniałą zabawę. Fotele wykonane zostały z naturalnej skóry i dzieki swojej konstrukcji umożliwiają bardzo wygodne podróże nawet na bardzo dalekie odległości, oferując jednocześnie naprawdę niesamowitą ilość miejsca. Trzy osoby wygodnie siedzące obok siebie w drugim rzędzie  to z całą pewnością nie jest często spotykane zjawisko, a siedzący z przodu mogą poczuć się jak w salonie własnego domu. Po prostu rewelacja!!

Dodatkowym atutem często branym pod uwagą przy wyborze takiego samochodu jest dość pokażna skrzynia ładunkowa wykorzystywa bardzo często do przewożenia ciężkich i gabarytowych elementów. W pojeździe ktory mieliśmy okazję dokladniej obejrzeć została ona zabezpieczona dodatkowo zamontowaną roletą osłonową. Samochód prowadzi się bardzo przyzwoicie i jedynym mankamentem jaki udało sie zauważyć to konieczność zajęcia podwójnego miejsca parkingowego co w mieście wcale nie jest łatwe. No ale coś za coś w końcu to samochód dla kogoś kto wie czego chce!

Polub demot.pl na Facebooku

 

wildern 2011